LT / EN

 
 

2021.07.17 Šerną tūsas

Penkiolika minučių šlovės. Šita Andy Warhol 1968 metais nukalta frazė labai tiktų apibūdinti mūsų debiutą ne pirmus metus gyvuojančiame festivalyje „Šerną tūsas“: pirmą kartą per 20 Ossastorium gyvavimo metų mūsų koncertą teko nutraukti vos įpusėjus trečiąjį kūrinį, kai į sceną įbėgęs organizatorių atstovas paklaikusiu veidu ėmė mostaguoti rankomis kažką bandydamas pasakyti. Wtf?

„Nuskendo žmogus, bandom gaivinti“.

Oook, darom trumpą pertrauką. Ką jau darysi.

Iš pradžių aš net nelipu nuo scenos, nes gi nu tikrai tuoj galėsim groti toliau – juk tik pradėjom įsivažiuoti į programą, adrenalinas virina arterijose, kažkur toliau setliste laukia 2 naujų gabalų premjeros, dar vos spėjom apsiprasti šitoj scenoje, bet jau apsipylėm prakaitu nuo lauke tvyrančio +30 laipsnių karščio, kuris scenoje dar padvigubėja nuo prožektorių ir lempinių „stipriakų“. Ne, nu tikrai negali viskas taip imti ir pasibaigti dabar.

15 minučių pertrauka išsitęsia iki pusvalandžio, mindžikavimas su instrumentais rankose backsteidže ir laukiant naujienų tempia nervus. Nuo scenos prie ežero kranto matyti susigrūdusi žioplių minia. Stumiam laiką. Bandom juokauti. Grupės jaunimui pasakoju apie legendinę 2004 metų „Pragaro aušrą“, kur taip ir nesugrojom nei vienos natos visą festivalį nunešus audrai. Bet kažkaip nelinksma.

Organizatoriai kartas nuo karto užlipa į sceną per mikrofoną paskelbti kokios nors informacijos – prašo atsiliepti skenduolį pažįstančius žmones. Į užkulisius vis užsuka dviejų po mūsų turinčių groti grupių muzikantai.

Ima temti.

Prie ežero sumirga dviejų greitųjų, policijos ir gaisrinės šviesų diskotekos. Stebim mirgalkių projekcijas ant festivalį supančių medžių lajų. Pasklinda žinia - neatgaivino.
Vienur kitur girdisi girtų balsų bliovimas – vakarėlis baigėsi ne visiems.
Adrenalinas nuslūgsta. Sėdim užkulisiuose prie stalo.

Ar etiška būtų tęsti šį koncertą? Ar 1969‘aisiais Woodstockas turėjo būti nutrauktas po 3 žiūrovų mirčių? Ką šitoj situacijoj pasakytų Freddie Mercury - „Show must go on“ ar „Who wants to live forever“? O gal - „Radio Ga Ga“?

Nepykit, juodas humoras neatsiejamas nuo death metal.

Improvizuota vakarienė backsteidže pamažu pereina į visai jaukų Ossastorium komandos teambuildingą – prisimename, kad su pernai prie mūsų prisijungusiu bosistu Zigmantu dėl karantino taip ir neturėjome progos sugroti nei vieno koncerto ir kaip reikiant „susicementuoti“.

Apie vidurnaktį galiausiai neišvengiamai ateina suvokimas, kad šiandien jau tikrai game over ir laikas vyniotis kabelius nuo scenos namo – manęs laukia dar pusantros valandos vairavimas į Kauną.

Paliekam „Šerną tūsą“ su dvejopais jausmais – lyg ir smagu buvo, lyg ir nelabai.

P.S. Festivalis kitą dieną tęsėsi lyg niekur nieko.

Saulius

Faktai:

81 Ossastorium koncertas
1-as festivalyje „Šerno tūsas“

Atlikti kūriniai:

1. Aeons Of Chaos
2. Awakening
3. Duel


< Grįžti© 2007 Ossastorium