LT / EN

 
 

2003-05-09 In Memory of Humanity

In Memory of Humanity: OSSASTORIUM debiutas uostamiestyje
Klaipėda

”Na štai ir klaipėdiečiai pagaliau kažką rimtesnio susiorganizavo”- pamaniau išvydęs skelbimus Ferrume apie artėjantį, kaip skelbė organizatoriai, jau trečiąjį metalo festivalį “In memory of humanity”. Idėja apie metalinės muzikos fiestą po atviru dangumi išties suintrigavo ir pagalvojau, jog būtų tiesiog nuodėmė praleisti progą ten sugroti patiems. Juolab, kad tai galėjo būti paskutinis mūsų koncertas šį sezoną (prieš vasarą – metalistų atostogų metą:). Taigi nedelsdamas parašiau organizatoriams REQUIEM AETERNUM su Vovka priešakyje. Teigiamo atsakymo laukti ilgai nereikėjo…

Neužilgo ėmėm rūpintis, o kaipgi nusigauti į tą Klaipėdą kartu su savo “haremu” ir ištikimais fanais/sugėrovais iš “Giljotinos”? Kažkam gimė nebloga idėja samdytis busiką su vairuotoju. Tereikėjo surinkti 15 žmonių. Deja, tai pasirodė neįgyvendinamas uždavinys, nors pasitelkus visus (ne-)įmanomus reklamos būdus ažiotažas iš tautos pusės buvo nemažas. Apskritai apie šią istoriją su busiku galima būtų parašyti labai nuobodžią tragikomišką knygą:)

Na, bet finalas buvo tox, kad važiavome Ado brolio golfuku (šįkart- raudonu:), Vabalas taip pat savo prancūzą Pežoną nenorom išsitempė (kuriam pakely nuleido padangą - gerai, kad vėl guolis nesubyrėjo, kaipo anąkart:), o dalis giljotiniečių susigrūdo pas Redą ir Rytį, dar kiti tranzavo.

Mėmelis pasitiko žvarbiu oru (ačiū dievui, nors be lietaus). Nors buvo dar pakankamai anxti, Šiaurės Rage jau būriavosi vienas kitas metalgalvis, ant lauko scenos, pastatytos prie marių kranto, derinosi garsą DYSPOSIUM’ai. Beje, nesupratau, kodėl skelbime teigta, jog jie atlieka heavy – iš kolonėlių aiškiai liejosi melodingo black garsai. Šis projektukas, kaip man patys muzikantai aiškino, yra suburtas viso labo prieš mėnesį. Ką gi, jei tai išties tiesa - galima konstatuoti, jog Lietuvos muzikos padangė pasipildė nauju perspektyviu naujagimiu (Gerai skamba: “perspektyvus naujagimis”… :) . Tačiau vyrukams ir merginai-klavišininkei vis tik dar reiktų nemažai paplušėti.

Neilgai trukus ir mes ėmėm daryt soundchecką, kuris dėl visokių nesklandumų užtruko gal valandą. Visgi galiausiai garsą pavyko padaryti gan pakenčiamą. Likusį laiką iki pasirodymo chebra kaip visada išsivaikščiojo kas sau, o aš vis bandžiau pagauti Vovką, kuris nuolat zujo po gan nemažą Šiaurės Rago teritoriją ir tarsi bėgo nuo jį dėl krūvos neišspręstų reikalų persekiojančių susinervinusių žmonių.

Prisipažinsiu, iki koncerto pradžios ir aš buvau klaikiai susinervinęs ir kartais atrodė, kad taip ilgai lauktas festivalis dėl daugybės problemų apskritai neįvyks. Todėl kai Vovka pagaliau prie įėjimo kažkodėl rusiškai burbtelėjo : “Narod, kancert načinajica”, negalėjau patikėti savom ausim…

Pirmieji grojo rokeriai BEESWAX, kurių kūryboje aiškiai jautėsi NIRVANOS ir MUMIY TROLL (ar kaip jie ten…) įtaka. Gitaras, aišku, jaunuoliai galėjo ir susiderint prieš grajų, bo labai jau ausį rėžė žostki disonansai. Liaudis abejingai stebėjo muzikantus ir laukė sunkesnių grupių. Nors, tiesa, kai kas ir šoko.

Antrieji pasirodė jau mano minėtieji DYSPOSIUM, kurių pasirodymą praleidome mašinose, stengdamiesi kokiu nors būdu apšilti prieš lipant ant scenos. Eilinį kartą pasigailėjau, kad esu vokalistas ir negaliu gert prieš OSSASTORIUM koncertus! :)

Į sceną galiausiai išėjome atrodydami, manau, gan juokingai: aš – su megztiniu ir kamufliažinėm kelnėm; Paulius niekaip nenorėjo skirtis su odiniu paltu ir tik po mano pastabos, kad primena bomžą, jį nusivilko; Vabalas vilkėjo šviesiai mėlynu megztuku, o Adas kaip visad irgi “savam stiliui” buvo. Taigi, panašėjom į karnavalininkus, tačiau buvo taip šalta, jog įprasta koncertine apranga (juodom “maikėm”) būtume suledėję į kaulą dar net nepradėję groti:) .

Tačiau žvarbus vėjas, deja, buvo ne vienintelė kliūtis tą vakarą – teko iš naujo derintis visą garsą, kas šiek tiek užsidelsė ir žiūrovai ėmė nekantrauti. Galop teko pasitenkinti esama padėtim (kuri visai netenkino, nes mano gitaros monitoriuose kažkodėl nesigirdėjo) ir pradėti groti.

Iš pradžių pirštai kaip mediniai atrodė – bijodamas laukiau, kai ateis eilė kokiam mano soliakui – tačiau šiek tiek vėliau situacija pagerėjo. Labai smagu, kaip visada, buvo matyti besitūsinančius prie scenos. Ypač čiotkai pasijutau per AC/ DC koverį TNT, kai visi kartu skandavo “Oi, oi!”. Kitus gabalus publika taip pat labai entuziastingai sutiko, tad absoliučiai nuoširdžiai ir improvizuotai sušukau į mikrofoną : “mes mylim Klaipėdą!”. Ir jeigu ne mano visiškai užkimęs balsas, galbūt būtume ir dar kokį vieną smagesnį kūrinuką atlikę…
Ech, o pro šalį plaukė laivai, klykavo žuvėdros, ledinis vėjas grūdo plaukus į akis ir burną… Romantika:)


Faktai:

14 Ossastorium koncertas;
pirmasis “open air”;
pirmąkart Klaipėdoj;
ketvirtąkart ne Kaune;

Atlikti kūriniai: Dalyvavusios grupės:

1. “Z” 1. Beeswax
2. “Mirk” 2. Dysposium
3. “Liepsnose” 3. Ossastorium
4. “Requiem” 4. Arthornia
5. “ Ad aspera” 5. Stones Lament
6. “TNT” 6. Žalvarinis
7. “Maras”


Dellamorte


< Grįžti© 2007 Ossastorium