LT / EN

 
 

2018.04.04

Po ilgo nuobodulio periodo lietuviško metalo undergroundą išjudino šioks toks skandaliukas, kaip senais gerais Ferrum kovų laikais suskaldęs metalistus į dvi stovyklas – festivalio „Duženos Fest“ organizatorius Remigijus „Kostra“ Kostrovickas viešai išvadino ripp-offais ir pasiuntė nx vilniečius brutalistus Infestation dėl to, jog šie neva koncerto išvakarėse pradėjo kelti jau iš seniau sutartas sąlygas ir atšaukė pasirodymą. Šie gi irgi neliko skolingi, „Duženų“ organizatorių adresu paridenę bačką apie neprofesionalumą ir žeminantį honorarą.

Pilnatis, aktyvi pavasario saulė – visi jautėsi turį pareigą pakomentuoti situaciją ir išmintingai patarti kaip čia viskas turėjo dėliotis. Aš vis tik viešai stojau Kostros pusėn ginti jo teisę viešai pasakyti „fuck off“ (net ir nežinodamas ar jis toje situacijoje buvo teisus), kadangi kažkaip atmintyje surezonavo asmeninė patirtis, kai kažkada buvau viešai linčiuojamas už tai, kad garsiai pasakiau ką galvoju, „kai reikėjo patylėti“.

Bet čia, aišku, ne esmė.

Svarbu, kad po metų pertraukos Klaipėdoje vėl vyko metalinis renginys, na o mums teko garbė antru metus iš eilės čia groti. Ech, Klaipėda, Klaipėda... Jau penkiolika metų tu esi miestas, į kurį su Ossastorium grįžtame tarsi į „namų areną“. Jau esu rašęs, kad čia ir publika faina, ir mažulės geros, ir oras šviežias, ir alus skanus.

Šįkart čia važiavome pristatydami šviežiai išleistą EP INFINITUS – su vėl prie boso šiam koncertui grįžusiu Napalmu (nes Rokui dubliavosi koncertai su Thundertale), gyvais būgnais (pernai Vykis grojo su elektriniais).

Kelionėje padarėme vieną strateginę klaidą – sustojome užkandinėje, todėl atvykome vėluodami pusvalandžiu (be to, dar ir valytuvai sugedo – sakiau Kostrai, kad geruoju nesibaigs metalo grojimas didįjį penktadienį). Kaip tik tiek ir pritrūko normaliam soundchekui, nes Kostra nervingai mindžikavo ir ragino pradėti koncertą. Taigi pradėjome groti tik paskubomis „apsičiupinėję“ garsą, o garsistui Rimtautui eksperimentuojant už pulto. Bet galiausiai viskas susitvarkė ir iš kartu vykusio Manto Vitkaus išgirdęs, kad salėje garsas buvo geras, jo nuomonę užskaitau kaip lemiamą. Reiškia, viskas buvo gerai.

Tiesa, dėl laiko trūkumo šįkart grojome gana trumpą setą – vos 45 minučių. Teko gerokai pasukti galvą, ko atsisakyti, nes norėjosi ir naujus kūrinius sugroti, ir kažkokių senų „hitų“ nepalikti už borto. Pagal publikos reakciją spėju, kad pasirinkome teisingai, nes žiovaujančių iš nuobodulio ar baubiančių iš nepasitenkinimo prie scenos nesimatė.

Keletas techninių detalių sau pačiam, kad nepamirščiau - pirmą ir galbūt paskutinį kartą grojome iš Eb derinimo (pustoniu aukščiau nei esame įpratę). Tokia buvo Napalmo sąlyga, nes jis savo bosą "prisileidęs" prie standartinio derinimo ir siūlė pasirinkti kompromisą abejoms pusėms. Patiems irgi visai įdomu buvo pabandyti kaip visa tai skambėtų gyvai. Na, mano nuomone, senesniuose kūriniuose, kurie buvo sukurti 6stygei gitarai, šis derinimas suskambėjo kiek per skystai, bet trijuose gabaluose iš INFINITUS, kurie sukurti 7stygei ir dar "nudropintom" viršutinėms stygoms - eskperimentas pasiteisino.

Reziumuojant, tai buvo geriausias kol kas šiais metais grajus ir smagiai užbaigė mūsų trijų savaitgalių iš eilės koncertinį „turą“. Gaila, kad kartu nebuvo Roko, na, bet su jo prisijungimu prie grupės teko susitaikyti ir su neišvengiamu scenarijumi, kad Ossastorium ir Thundertale koncertų grafikai kažkada susikirs. Laimei, kad turime tokią prabangą – du atsarginius bosistus Lietuvoje ir vieną – Anglijoje.

Taigi, dar kartą ačiū Kostrai, Olgai, Artūrams, Gabijai ir kitiems prisidėjusiems prie „Duženų“. Spaudžiam dešinę, fainai.

Saulius

Faktai:
76 Ossastorium koncertas
10 Klaipėdoje

Atlikti kūriniai:
1. Aeons Of Chaos
2. Duel
3. Steppenwolf
4. Arcanum
5. Ad Infinitum
6. The higher we rise
7. Ossarium
8. Awakening

Kitos grupės: Erdvė, Nekkralai, Crypts of Despair, Tuurngait


< Grįžti© 2007 Ossastorium