LT / EN

 
 

2018.03.19

Kai tau trisdešimt ketveri, o tu vis dar groji metalą grupėje, kurią įkūrei būdamas septyniolikos, į jūsų koncertus vis dar eina žmonės, o pats dar maliesi šioje subkultūroje, kuri daugeliui tavo draugų tebuvo paauglystės fazė, supranti, kaip tau pasisekė ir koks laimingas esi turėdamas tokią veiklą.

Žinant kiek per pastaruosius penkerius metus Ossastorium turėjo priežasčių subyrėti, ir kiek visokiausių akligatvių buvome priėję, tai, jog šiemet sugebėjome ne tik pagaliau išleisti naują EP, bet ir susiorganizuoti keletą jį pristatančių koncertų – reikėtų vertinti kaip kone stebuklą. Iš pradžių - visiškai sustojęs kūrybinis procesas, ilgos ir skausmingos „skyrybos“ su būgnininku Sergejum, po kurių bene metus ieškojome pamainos, visus užgriuvę įsipareigojimai darbuose, šeimose ir t.t. Tačiau galiausiai sugebėjome mobilizuotis, atšviežinti sudėtį ir net tik kad kažkam įrodyti, jog „dar esame gyvi“, bet ir kad einame į priekį, kuriame naują muziką.

Galiausiai net aš pats patikėjau, kad Ossastorium iš tikrųjų yra kažkoks neužmušamas padaras. Tikriausiai dėl to naujajam mini albumui iš pasąmonės ir atėjo toks pavadinimas – „Infinitus“. Begalybė. Amžinumas. Bet kartu ir visiškai ramiai žiūriu į ateitį ir puikiai suprantu, kad šis įrašas tikrai gali būti paskutinis mūsų leidinys, kaip ir kiekvienas koncertas. Dėl to kiekviena veiklos su Ossastorium minutė man tik įgauna vis didesnę vertę.

„It‘s a greatest hobby a man can have“, - užtikrintai antrina šypsodamasis grupės EXIT frontmenas, kuris su kitais muzikantais ir dar keletu draugų atskrido į Latviją kartu su mumis sugroti vienintelį koncertą nedideliame Jelgavos miestuke ir linksmai praleisti savaitgalį netoli esančioje Rygoje. Ši dvidešimt trejus metus gyvuojanti grupė per visą tą laiką taip ir liko undergrounde, bet dėl to nei kiek nesuka galvos. Šypsenos ir gera nuotaika nedingo nuo šveicarų veidų, o vien tą vakarą jie klubo „Melno Cepurišu Balerija“ bare tikriausiai paliko daugiau eurų nei uždirbo honoraro iš koncerto.

Na, o ką kalbėti apie sceną, kurioje šie diedai tūsinosi su tokiu energijos užtaisu, kad atrodė, jog koncertuoja ne keliasdešimčiai provincijos žiūrovų, o Wemblio stadionui.

Carpe Diem? Su amžiumi imi vertinti tokias akimirkas, nekreipdamas dėmesio į tokias smulkmenas, kad garsas ir vėl galėjo būti geresnis, kad žiūrovų galėjo ateiti daugiau, kad ir vėl kompaktų padovanojai tiek pat, kiek ir pardavei.

O tai, kad mums pirmą kartą pristatyti INFINITUS gyvai koncerte proga pasitaikė kartu su EXIT Latvijoje buvo visiškas atsitiktinumas.

Na, ir čia sukrito dar daugiau progų – tai buvo debiutinis pasirodymas mūsų naujam bosistui Rokui Baškiui, kuris tą dieną šventė ir savo gimtadienį. Be to, koncerte buvo numatyta ir naujo gabalo „Ad Infinitum“ premjera, kas mane labiausiai neramino, nes idealaus susigrojimo „kaip įraše“ per repeticijas toli gražu nepasiekėme. Tai sudėtinga kompozicija su netradiciniu derinimu (drop G + drop C – žemyn nuderinamos dvi virštutinės stygos), kurioje yra tiek blastbytų, tiek djento technikos. Vietomis bosistui reikia slap‘inti, o gitaroms – djent‘inti. Tiek Rokui, tiek Ryčiui tai buvo naujos ir nebandytos technikos, kurias reikėjo vos per kelias repeticijas perkąsti.

Beje, Rokas į death metalo sceną atėjo apskritai pirmą kartą. Iki tol jis gitara grojo savo heavy/power metal grupėje SUTEMON ir bosu – THUNDERTALE. Jam apskritai visas šis žanras turėjo tapti nemenku išbandymu, bet jis puikiai susitvarkė. Na, aš apskritai manau, kad bet kuriam muzikantui yra naudinga pagroti kuo daugiau įvairių stilių, nes iš to išmoksti naujų dalykų, išplėti savo kaip atlikėjo ir kūrėjo galimybes.

Apie „Melno Cepurišu Balerija“. Tai nemažas naktinis klubas (matyt, buvęs kino teatras), kurio pagrindinėje salėje yra ir didelis balkonas. Kadangi miestukas nedidelis ir daug opcijų naktiniam gyvenimui nelabai yra, paprastai čia eina ne vien neformalai, bet ir šiaip casual jaunimas, vieną vakarą čia scenoje stebintis roką, kitą – hip-hopą, trečią – metalą. Gal tai ir nėra maloniausias metalo muzikantui variantas, kai didžioji dalis publikos sėdi ant sofkučių ir čiaumoja burgerius, bet tai tikrai geriau, nei tuščia salė. O šiaip čia reikalus suka iš sostinės persikėlęs iš seniai pažįstamas metalo scenos veikėjas Ian Jansons, kuris klube užtikrina , kad garsas, šviesos, tiek apskritai visi organizaciniai reikalai būtų aukštame lygyje.

Taigi, debiutas ir Roko krikštynos įvyko, nauja sudėtis „sucementuota“ ilgoje kelionėje namo (ačiū Ignui už vairavimą). Pliusas uždėtas, all in all buvo fainai.

Už savaitės laukia Kaunas, už dviejų – Klaipėda.

Saulius

Faktai:
74 Ossastorium koncertas
4 Latvijoje

Atlikti kūriniai:
1. Aeons Of Chaos
2. Inferi
3. Pasmerkti
4. Užtemimas
5. Into a maelstrom
6. Arcanum
7. Ad Infinitum
8. The higher we rise
9. Ossarium
10. Duel

Kitos grupės: Exit


< Grįžti© 2007 Ossastorium