LT / EN

 
 

2016.11.27

Drąsiai galiu sakyti, kad tai buvo koncertas, kuriam pasiruošti prireikė daugiausiai pastangų per visą penkiolikos metų grupės egzistavimo istoriją – dešimčių valandų studijoje, šimtų emailų, tūkstančių skambučių ir tonos nuosavų nervų. Bet galutinis rezultatas buvo to vertas – surengtas koncertas tapo tikra švente mums patiems.

Dar pernai Ossastorium ateitis buvo pakibusi nežinioje – rudenį Serui pranešus apie išėjimą iš grupės, net nekilo rankos skelbti apie ieškomą būgnininką. Atrodė, kad visos galimybės rasti tinkamą muzikantą šiai pozicijai Kaune jau buvo seniai patikrintos – nesimatė jokių prošvaisčių.
Bet kaip visada gyvenime – tamsiausia prieš aušrą.

Kartą atsitiktinai youtube užtiktas jauno būgnininko Vykinto Vainiaus kanalas privertė kilstelėti antakį. Bičas elektriniais bembais grojo koverius nuo Dream Theater iki Slipknot. Viskas švaru, tikslu, su gera doze grūvo. Tiesa, tarp koverių nebuvo nei vieno death metal stiliaus gabalo. Bet o ką, jeigu pabandžius? Po to, kai išsiaiškinu, kad Vykintas studijuoja Kaune, abejonių nelieka – pasispjaudau delnus ir nedelsiant sukalu emailą, kuriuo kviečiu atvaryt į studiją ir išmėgint jėgas.

Tiesa, būgnininkų badą jautė ne vien Ossastorium. Pirmieji su Vykintu rankomis sukerta Sound Injected. Sutariame, kad vos tik atkalus „soundų“ repertuarą su Vykintu imsimės brutalesnių reikalų. Nors atrodė, kad tam užteks daugiausia poros mėnesių, tačiau 2016 metų sausį pradėjusi repeticijas, Garso Injekcija „nepaleido“ Vykinto iki pat rugpjūčio.

Kai iki Ossastorium gimtadienio buvo likę vos du mėnesiai, dar nebuvome su Vykintu surengę nei vienos repeticijos. Maža to – mano galvoje gimusiame renginio scenarijuje dalyvauti turėjo ir dar krūva buvusių grupės narių bei mūsų bičiulių iš kitų kolektyvų, o Ossastorium vakaro playlistą turėjo sudaryti virš dvidešimties kūrinių. Deja, pažiūrėjus į kalendorių ir realiai įvertinus galimybes, teko gerokai „susiprastinti“ ir dalies idėjų atsisakyti.

Nepaisant to, vieną svarbiausiųjų dalykų pavyko įgyvendinti – Ossastorium originaliosios sudėties bosistas Justinas, su kuriuo dviese 2001 metais įkūrėme šią grupę, po aštuonerių metų pertraukos vėl lipo su mumis į sceną (jei neskaitysime vienkartinio trumpo pasirodymo per Kilkim Žaibu, 2012 m.) ir atliko „Per Aspera...“ ir „Inferi“ epochos kūrinius.

Nors Justinui, nuo 2009 metų gyvenančiam UK, teko siųstis iš Lietuvos bosinę gitarą ir iš naujo mokytis ne vien Ossastorium repertuarą, bet ir prisiminti ką reiškia groti bosu apskritai, tačiau per koncertą paaiškėjo – headbanginti ir tūsintis grojant scenoje jis per tuos metus neužmiršo.

Kitas itin smagus pirmosios koncerto dalies epizodas buvo bendrai su Mindaugu Paukščiu (Sound Injected) bendrai atliktas AC/DC koveris TNT. Reikia pripažinti, kad būtent šis gabalas, kartu su keletu kitų SIX FEET UNDER koverių (War Machine, Death or Glory, Revenge of the Zombie) Ossastorium veiklos pradžioje itin padėjo kovoje dėl klausytojų simpatijų. Nors TNT mūsų repertuare jau nebuvo ilgiau nei dešimtmetį, dar vasarą pradėjęs dėlioti būsimą jubiliejaus repertuarą tikrai žinojau, kad jis šį vakarą tikrai turės skambėti.

Iš pirmos dalies, kurioje sąmoningai sudėjome Per Aspera... ir Inferi laikų kompozicijas, išskirčiau labai seniai negrotą Liepsnose, kurį pradėjus repetuoti šiek tiek pakeitėme išnaudojant septynstygių gitarų privalumus - perkėlus kai kuriuos rifus į žemesnę oktavą šis kūrinys suskambėjo daug sunkiau ir šviežiau.

Requiem sugrąžinti į gyvenimą nekilo per daug sunkumų, tačiau Ad Asperos prikėlimas pasirodė kietas riešutėlis. Visiems, įskaitant mane, jį teko mokytis iš naujo klausantis įrašų ir kapstantis atmintyje. Apskritai, kalbant apie tokį senienų reanimavimą visada neišvengiami prieštaringi jausmai – viena vertus, supranti, kad didelė dalis publikos koncerte būtent tų kūrinių ir laukia koncertuose, kita vertus – repetuoti juos iš naujo studijoje kelias valandas tenka sukandus dantis.

Antroji koncerto dalis buvo skirta Expergo periodui, kuris, jei jį pradėsime skaičiuoti nuo Awakening‘o, pirmą kartą gyvai atlikto bene per 2006-ųjų Ferrum Frost, jau irgi skaičiuoja savo dešimtmetį. Akivaizdu, kad pats laikas atsinaujinti. Todėl ypatingai džiugu, kad koncertą pavyko vainikuoti naujo instrumentinio kūrinio Ossarium premjera.

Na, kas dar liko nepaminėta? Gal tai, kad iš šešių kitų buvusių Ossastorium narių (neskaitant Justino) į jubiliejų atėjo tik vienas Sergejus. Nors ir gaila, kad neprikalbinome jo bent jau simboliškai sugroti kokį vieną kūrinį iš mūsų dvylika metų trukusio bendro kelio, tačiau tai netrukdė sudaužti bokalais ir linksmai pašvęsti.

Apibendrinant – savo atmosfera tai buvo vienas geriausių Ossastorium koncertų per pastaruosius kelerius metus. Ačiū visiems atėjusiems – tai jūs sukūrėte šventę mums.

Faktai:
70 Ossastorium koncertas
Atlikti kūriniai:
I dalis (bosas – Justinas V.)
1. Malda (intro)/ Liepsnose
2. Ad Aspera
3. Requiem
4. Inferi
5. Pasmerkti
6. Užtemimas
7. TNT

II taimas (bosas - Napalmas)
8. Steppenwolf
9. Awakening
10. Arcanum
11. Into a maelstrom
12. Duel
13. Aeons Of Chaos
14. Ossarium (naujas)

Kitos grupės: Sound Injected


< Grįžti© 2007 Ossastorium